Czy bliski Ci jest bezlitosny pośpiech? Czy masz czasem poczucie, że nie ważne ile dzisiaj popracujesz – będzie i tak za mało? Szybciej biegamy, dzwonimy, bardziej się męczymy i dłużej pracujemy. Za udział w tym wyścigu płacimy utrudnioną koncentracją, mniejszą ilością czasu na każde zadanie, brakiem czasu na myślenie w dłuższej perspektywie – np. planowanie rozwoju własnego, odpoczynku.

Próbujesz naśladować komputer, który błyskawicznie działa? Niepotrzebnie. Nawet ten najnowszy i najwydajniejszy z czasem straci na wartości. Ludzie w odróżnieniu od komputerów mają potencjał do rozwoju i postępu, doskonalenia swoich umiejętności.

Czy pomyślałeś o tym, aby potrenować swoje umiejętności? Najlepsi sportowcy, zawodnicy wiedzą, że rezultaty na zawodach są bezpośrednim efektem planowego rozwoju realizowanego podczas treningów.

Czy przewidziałeś czas na to by zaczerpnąć nowych inspiracji życiowych.? Jesteś gotowy na zastrzyk wiedzy i motywacji do lepszego zarządzania sobą w czasie, świadomego kierowania energią?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, na jedno z powyższych pytań powinieneś wziąć udział, w krótkim warsztacie, który pomoże Ci w zdefiniowaniu Twoich priorytetów życiowych, efektywniejszym wykorzystaniu dostępnego Ci czasu.

W ramach Dni Uczenia Dorosłych umożliwiamy  Uczestnikom udział w wydarzeniu, którego istotą jest uświadomienie możliwości lepszego zarządzania sobą w czasie. Zakres treningu jest bezpośrednio powiązany z uczeniem się dorosłych. Szczególnie poruszone zagadnienia dotyczące podejścia do zarządzania sobą w czasie i priorytetyzacji mogą pozytywnie wpłynąć na czerpanie przyjemności  z systematycznego uczenia się, rozwoju osobistego.

Do kogo skierowane jest wydarzenie ?

Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, które do tej pory nie mogły znaleźć czasu na własny rozwój, naukę czegoś nowego. Również tych, którzy czują się „zabiegani” i potrzebują przemyślenia swoich priorytetów życiowych i zawodowych, chcieliby lepiej zorganizować swój czas.

Szczegółowy opis warsztatu:

 • Czas jako kapitał
 • Triada efektywności: Chęci-Dyscyplina-Determinacja.
  „Jak aktualnie zarządzam sobą w czasie” – test indywidualny.
 • Nieefektywne zarządzanie sobą w czasie – sygnały.
  Wartości osobiste i cele zawodowe –
  integracja celów zawodowych i osobistych, krótko i długoterminowych.
 • Efektywna podejście w zarządzaniu czasem – aktywny gracz vs. ofiara.
 • Wprowadzenie do priorytetyzacji
 • Praktyczne wykorzystanie matrycy Eisenhowera – rewizja stanu obecnego   i planowanie, przegrupowanie zadań i aktywności.

Czas trwania: 3 godziny

Zagadnienia poruszane w trakcie warsztatu:

 • Wysiłek i energia poświęcana na zadania a osiągane efekty.
 • Wykorzystanie swojego chronotypu czyli jak spożytkować swoje najlepsze godziny
  w ciągu dnia.
 • Integrowanie celów osobistych i zawodowych.
 • Rozwijanie swojej strefy wpływu na otoczenie.
 • Doskonalenie swojej efektywności w działaniach o różnych priorytetach.

Zapraszamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona. 

Liczba uczestników: 15.

Odpłatność: brak

Data: 21.09.2019

Godzina: 11-14

Miejsce: ul. Beliny Prażmowskiego 59/5, Kraków (zobacz na mapie)

Skip to content