Obsługa programów SketchUp i V-Ray

Nasz klient to   prężnie działająca polska – francuska firma, zajmująca się produkcją mebli na wymiar do hoteli, restauracji i rezydencji. Świetna jakość usług, elastyczne podejście do klienta oraz efektywność i szybkość działania stawia firmę w czołówce liderów na rynku producentów mebli hotelowych. Zrealizowaliśmy szkolenie z obsługi specjalistycznych programów SketchUp i V-Ray podnoszących kompetencje i umiejętności zatrudnionych projektantów. W efekcie pracownicy mogą projektować przy użyciu specjalistycznego oprogramowania, które pozwala tworzyć profesjonalne, fotorealistyczne wizualizacje firmowych produktów.

Podjęte działania

Szkolenie z obsługi programów zostało zaplanowane i opracowane pod indywidualne potrzeby Klienta.

• Wywiad z pracownikami i zdefiniowanie potrzeb

Aby dobrze zrozumieć potrzeby i sprostać oczekiwaniom firmy, przeprowadziliśmy wywiady z pracownikami, którzy mieli wziąć udział w zajęciach. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jaki jest ich poziom umiejętności w kontekście obsługi programów i opracowaliśmy odpowiedni program szkolenia.

• Opracowanie i realizacja programu szkolenia

Ze względu na zróżnicowane poziomy wiedzy i umiejętności pracowników, postanowiliśmy przygotować kompleksowy program: od podstaw aż do zaawansowanego poziomu wykorzystywania narzędzi w codziennej pracy. Celem było wyposażenie pracowników w umiejętności, które pozwolą im swobodnie tworzyć niezbędne firmie materiały z zakresu modelowania trójwymiarowego i projektowania graficznego.

Całe szkolenia objęło 5 spotkań po 8 h z certyfikowanym trenerem, mającym doświadczenie w nauczaniu projektowania. Zajęcia zostały zaplanowane z nastawieniem na ćwiczenia praktyczne. Niewielka grupa pozwoliła trenerowi skupić się na indywidualnych potrzebach uczestników.

• Dofinansowanie szkolenia

Na szkolenia dla Klienta pozyskaliśmy dofinansowanie, kompleksowo zajmując się wszelkimi formalnościami: od przygotowania wniosku po rozliczenie projektu. Nasz zespół przejął również wszystkie obowiązki związane z organizacją spotkań.

Rezultaty i korzyści

W ciągu 5 dni szkoleniowych uczestnicy nabyli następujące kompetencje:

• projektowanie scen zewnętrznych i wewnętrznych zawierającą różne obiekty,
  • tworzenie materiałów i modeli 3D,
  • importowanie modeli z bibliotek 3D,
  • praca z silnikiem renderującym, służącym do tworzenia wizualizacji,
  • ustawianie odpowiednich parametrów światła, kamery, otoczenia obiektu.

Biznesowa korzyść klienta

Podniesienie umiejętności pracowników w zakresie projektowania i tworzenia fotorealistycznych wizualizacji to możliwość atrakcyjniejszej prezentacji oferty firmy dla potencjalnych klientów.

Szkolenie Prowadzili certyfikowani trenerzy:

Dawid Mąkinia oraz Kamil Sokalski